Италианският вицешампион Интер не се затрудни в домакинството си на Салернитана

...

Доминантен Интер премина с лекота през Салернитана

Италианският вицешампион Интер не се затрудни в семейството си на Салернитана и го победи с в ранния неделен дуел от десетия кръг на италианската Серия А. " Нерадзурите " означиха по едно попадение в двете полувремена.  Лаутаро Мартинес откри в 14-ата, а Николо Барела удвои и оформи крайния резултат в 58-ата минута.

/ /

Срещата стартира без рискове пред двете порти, като домакините владееха повече самодейността.

Интер обаче откри в 14-ата минута с първата действителна голова опция в мача. „ Нерадзурите “ разиграха добре отдясно, като топката мина през Хакан Чалханоолу, Дензъл Дъмфрис и Николо Барела, който даде кълбото за Лаутаро Мартинес. Аржентинецът пое топката пред дъгата на наказателното поле и с десния крайник насочи превъзходен удар към далечния ъгъл на вратаря Луиджи Сепе, който не се намеси по най-хубавия метод, топката тупна пред него и влезе в долния десен ъгъл за 1:0.